OBRÓBKA METALU

DALEJ

Pierwszym etapem produkcji jest rozkrój materiału. Prace te wykonywane są przy użyciu precyzyjnych technologii zapewniając maksymalne wykorzystanie materiału i ograniczając odpady do minimum. Automatyczna pakietowa piła taśmowa pozwala na cięcia seryjne, co zwiększa wydajność pracy. Odpowiednio rozkrojony metal przekazywany jest na inne działy, gdzie następuje gięcie rur, profili oraz blach. Dzięki zastosowaniu automatycznych maszyn CNC jesteśmy w stanie wykonać bardzo precyzyjne i skomplikowane gięcia.

SPAWANIE

DALEJ

Odpowiednio obrobione elementy metalowe przekazywane są do spawania. W naszym zakładzie stosujemy metody MIG, MAG oraz TIG, które wykonywane są przy użyciu półautomatów spawalniczych. Prace te wykonywane są przez wysoko wykwalifikowanych pracowników z wieloletnim doświadczeniem. Stosowane metody pozwalają na precyzyjne spawanie różnych rodzajów metali w krótkim czasie uzyskując niezwykle czyste złącza.

ŚRUTOWANIE

DALEJ

Zespawane półprodukty trafiają do śrutowania, gdzie powierzchnia ich jest w sposób automatyczny oczyszczana. Proces ten odbywa się w specjalnej komorze przy użyciu śrutu, który wprawiany w ruch uderza z ogromną siłą o powierzchnię elementu poddanego obróbce. Tak oczyszczony metal uzyskuje odpowiednią chropowatość, wymaganą przy malowaniu proszkowym.

LAKIEROWANIE

DALEJ

Po procesie śrutowania elementy poddawane są obróbce chemicznej w kąpieli fosforanowo-żelazowej. Następnie elementy są lakierowane proszkowo. Proces ten polega na nakładaniu na metal farby proszkowej metodą natrysku elektrostatycznego. W tym celu używamy automatycznych urządzeń aplikacyjnych, które rozprowadzają równomiernie proszek na lakierowany element. Następnie umieszcza się go w piecu gdzie w wysokiej temperaturze ma miejsce utwardzanie powłoki (polimeryzacja).

MONTAŻ

DALEJ

Wyprodukowane w zakładzie elementy oraz gotowe części trafiają do działu montażu, gdzie produkty są składane. Do montażu wykorzystujemy wysokiej jakości elementy złączne, kleje czy okucia zgodne ze obowiązującymi standardami. Gotowy produkt poddawany jest ostatecznej kontroli jakości i weryfikacji pod kątem zgodności z zamówieniem.

PAKOWANIE

W zależności od ilości, wielkości i przeznaczenia, produkty pakowane są w kartony indywidualne, zbiorcze albo luzem na paletach. Każda seria towaru pakowana jest w sposób unikatowy, tak aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię palety. Odpowiednio zabezpieczone i oznaczone etykietami palety są gotowe do wysyłki.

Meblomet Spółdzielnia Pracy, ul. Marka 1, 34-730 Mszana Dolna