LATA 1953-1962

DALEJ

Firma została założona 6 września 1953 r. w Krakowie pod nazwą „Drzewna Spółdzielnia Pracy Podkarpacie”. W 1956 r. zakład przeniesiono do Mszany Dolnej, gdzie swoją siedzibę ma do dnia dzisiejszego. Pierwszą realizacją spółdzielni było 30 szt. wozów konnych, wytwarzano także taczki, skrzynie oraz drobne artykuły gospodarstwa domowego. W ramach uatrakcyjnienia oferty rozpoczęto produkcję szaf i kredensów, a w późniejszym okresie także krzeseł i stolików na konstrukcji metalowej. Dzięki temu firma rozwijała się w błyskawicznym tempie. Poza działalnością produkcyjną spółdzielnia aktywnie uczestniczyła w obszarze edukacji, otwierając w 1959 r. przyzakładową szkołę oraz koło sportowe „Start”.

LATA 1963-1972

DALEJ

Spółdzielnia doskonale rozumiała potrzeby społeczeństwa lokalnego i wychodziła im naprzeciw. W tym celu w 1963 r. uruchomiono przyzakładowe punkty usługowe. Wachlarz oferowanych usług był bardzo szeroki począwszy od: naprawy urządzeń rolniczych, elektronicznych oraz samochodów poprzez wulkanizację, ładowanie akumulatorów, usługi kowalskie, szewskie, a nawet medyczne. W 1969 r. zmieniono nazwę firmy na „Spółdzielnia Pracy MEBLOMET”. Firma dynamicznie się rozwijała, otwarto zakład produkcyjny w Limanowej oraz rozpoczęto budowę kolejnego w Szczyrzycu.

LATA 1973-1982

DALEJ

Lata 70-te były okresem stabilizacji pozycji MEBLOMETU na rynku. Produkty były w pełni rozpoznawalne zarówno w kraju jak i za granicą. Dowodem uznania firmy był wieloletni kontrakt na produkcję tapicerki do samochodu SYRENA-LUX. Rozpoczęto również produkcję wyposażenia restauracji i lokali gastronomicznych dla Związku Radzieckiego. W obszarze zainteresowania firmy było nie tylko osiągnięcie sukcesu rynkowego, lecz również zapewnienie pracownikom możliwości rozwoju oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. W tym czasie utworzono także przyzakładowe przedszkole.

LATA 1983-1992

DALEJ

Lata 80-te były kontynuacją szeroko zakrojonej współpracy z kontrahentami zagranicznymi oraz z odbiorcami krajowymi. Wszelkie innowacje w produktach były możliwe dzięki nowoczesnym technologiom - przykładem może być pierwsza w regionie lakiernia proszkowa. Wielkim sukcesem było nawiązanie współpracy ze szwedzką firmą IKEA. Poza działalnością produkcyjną prężnie rozwijał się także klub sportowy „Turbacz” (dawniej koło sportowe „Start”). Sukcesów nie brakowało m. in. w 1985 r. sekcja piłki nożnej zajęła I miejsce w klasie wojewódzkiej i awansowała do klasy międzywojewódzkiej. Zdecydowanie większe sukcesy odnotowano w Biathlonie dzięki panu Janowi Ziemianinowi, który reprezentował z powodzeniem klub na licznych imprezach sportowych, zdobywając wielokrotnie tytuł mistrza Polski.

LATA 1993-2002

DALEJ

Początek lat 90-tych był bardzo ciężki dla spółdzielni. Firma została dwukrotnie postawiona w stan likwidacji, na szczęście udało się ją reaktywować.

W kolejnych latach spółdzielnia systematycznie odbudowywała swoją pozycję na rynku. Lata 90-te to głównie współpraca z firmą IKEA. W okresie tym wprowadzono Zintegrowany System Zarządzania Jakością. Znaczącą inwestycją był zakup w 2002 r. automatycznej linii lakierniczej firmy Wagner.

LATA 2003-2012

DALEJ

MEBLOMET elastycznie dopasowywał się do zmiennych warunków rynkowych. W dalszym ciągu inwestowano w park maszynowy oraz wprowadzano innowacyjne rozwiązania. Dzięki temu nawiązano współpracę z europejskimi liderami w branży siłowni zewnętrznych oraz wyposażenia placów zabaw. W tym okresie wprowadzono do produkcji również tzw. areny sportowe, a następnie wyposażenie małej architektury miejskiej, sprzętu dla osób niepełnosprawnych oraz wyposażenia ogródków piwnych. Większość ze wspomnianych produktów jest eksportowana do Europy Zachodniej, Skandynawii oraz USA. W 2010 roku firma otrzymała certyfikat AKZO NOBEL Approved Applicator, świadczący o tym, że malowanie proszkowe wykonywane jest w najwyższej jakości. Na uwagę zasługuje fakt, iż Meblomet jako pierwsza firma w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymał taki certyfikat.

LATA OD 2013

Uroczystym jubileuszem Meblomet rozpoczął kolejną dekadę istnienia firmy. Aby sprostać wciąż rosnącemu zapotrzebowaniu obecnych kontrahentów, firma zainwestowała w zakup kolejnej linii przygotowania powierzchni, w tym śrutowania i lakierowania proszkowego. Produkty Meblomet trafiły do odbiorców w bardzo odległych miejscach m. in. w Australii oraz Kuwejcie. Zestawy mebli piwnych eksportowano do Czech oraz Anglii, gdzie stanowiły wyposażenie pubów i restauracji podczas olimpiady letniej w Londynie. Meblomet został doceniony na rynku lokalnym zdobywając w 2013 roku statuetkę Lidera Biznesu powiatu Limanowskiego. W 2016 roku stworzyliśmy nową serię urządzeń zewnętrznych, która dzięki unikalnej stylistyce i konstrukcji jest zupełnie nowością na dotychczasowym rynku.

Meblomet Spółdzielnia Pracy, ul. Marka 1, 34-730 Mszana Dolna