1610.2017

Otwarte Strefy Aktywności- to projekt rządowy, który ruszy już od stycznia 2018 roku. OSA to nowy program, po raz pierwszy dedykowany w całości rozwojowi małej infrastruktury w Polsce. W ciągu dwóch lat Ministerstwo Sportu i Turystki przeznaczy na Program 100 mln zł w ramach tego projektu, może powstać nawet 3 000 ogólnodostępnych obiektów dla rodzin.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na aktywność fizyczną. Wychodząc naprzeciw tym tendencjom, w ostatnim czasie powstało wiele inicjatyw, promujących uprawianie sportu i dbanie o swoją kondycję.
Jedną z nich są tzw. Otwarte Strefy Aktywności. Są to specjalnie wyznaczone miejsca w plenerze (najczęściej w parkach, w pobliżu placów zabaw, itp.), na terenie którego montuje się między innymi siłownie zewnętrzne, strefy relaksu, sprawnościowe place zabaw czy wiele innych elementów rekreacyjnych.

Ważnym czynnikiem, który powinien być zachowany w projektowaniu Otwartych Stref Aktywności jest dostosowanie urządzeń do potrzeb osób w każdym wieku – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Powinny być także wyjątkowo odporne na uszkodzenia, jak również bezpieczne nawet po intensywnym użytkowaniu.
Najczęściej tego typu miejsca tworzone są w pobliżu osiedli mieszkalnych, dzięki czemu często OSA stają się centrum spotkań całych rodzin.

Jak powstała inicjatywa Otwartych Stref Aktywności? 

Jest to konsekwencja badań, zleconych przez MSiT, w wyniku których zauważono, że społeczeństwo oczekuje zwiększenia liczby obiektów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Ze względu na to uruchomiono specjalne programy dofinansowania na budowę tego rodzaju obiektów w dwóch wariantach:

podstawowym – obejmuje siłownie plenerowe oraz strefy relaksu; w tym przypadku można uzyskać 50% bądź 70%, w zależności  od  wysokości  wydatków  (nie  więcej  niż  25  tys.  lub  35  tys.  zł);  drugi  wariant  realizowany  jest  w  najmniej zamożnych gminach.

- rozszerzonym  –  obejmuje  siłownie  zewnętrzne,  strefy  relaksu,  sprawnościowe  place  zabaw,  ogrodzenie  całego  terenu oraz zagospodarowanie zieleni.

Nasza  firma  zajmuje  się  wykonawstwem  zamówionych  elementów  wyposażenia  OSA.  Cennik  usług  uzależniony  jest  od zakresu zamówienia oraz rodzajów zamówionych sprzętów.

Meblomet Spółdzielnia Pracy, ul. Marka 1, 34-730 Mszana Dolna